Obecní hřiště

Hřiště „U Slepičárny“

Historie

Ve Zvolenovicích se dřívější mládež seskupovala na různých místech. Například na louce u Bustů, kde bylo zapotřebí 4 klacků na branky a mohlo se začít hrát, či pískové hřiště u místní školy na nohejbal či volejbal.

V roce 2006 se, za pomoci Základní školy Masarykova Telč, opravilo pískové hřiště na nohejbal a volejbal u místní školy. Dnes je toto hřiště využíváno především dětskými tábory. V tu dobu se místní mládež sdružuje u bývalé slepičárny za obcí, kam si chodí zakopat. Jedná se ještě o travnatou louku ve srázu.

Staré hřiště

Staré hřiště

Budování

O prázdninách roku 2010 vznikla myšlenka víceúčelového pískového hřiště „U Slepičárny,“ kde bude možné hrát jak fotbal, nohejbal, tak i tenis či volejbal. Na podzim toho roku je za pomoci bagru terén zarovnán do roviny a zavezen vrstvou vanovského písku. Na tvorbě hřiště se podílela celá místní mládež.

Budování 1

Budování 2

Budování 3

Budování 4

Škola

Současnost

Postupem času se na toto místo přesunuly všechny kulturní a společenské akce. Pořádají se zde venkovní taneční zábavy, pálení čarodějnic či pořádají sportovní akce. Hned první ročník fotbalového a nohejbalového turnaje ovládly domácí mužstva. V současné době je hřiště vybavené pergolou, elektřinou, kadibudkou a v nedávné době zde vyrostly i dětské prolézačky pro nejmenší.

Hřiště pohled od vrchu

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *